A është ky libri që mund të zhdukë përgjithmonë krishtërimin?

Është arritur në përfundimin se ai mund të jetë shkruar nga dora e vetë Barnabës, një pasardhës i Krishtit.

Vazhdo leximin!

E Premte, 25 Maj 2012, 14:56

Kuvajti fton 16-vjeçarin shqiptar: Di përmendësh 600 faqet e Kuranit

Nuk është i mirë vetëm në Kuran, është nxënës i dhjetës dhe në lëndë të tjera.

Vazhdo leximin!

E Premte, 4 Maj 2012, 16:38Shkruan: Entela Resuli

Deklarate publike

Të gjitha medieve të Prizrenit

Vazhdo leximin!

E Premte, 4 Maj 2012, 16:22Shkruan: Këshilli i Bashkësisë Islame ne Prizren

Fritz Neumark: Përse europianët nuk i duan turqit ?

I dalur në një sheti/udhëtim në Boğaziçi me studentët e tij, profesori me origjinë gjermane Fritz Neumark i Universitetit të Stambollit (Istanbul Universitesi), është pyetur nga studentët: “Profesor, përse europianët nuk na duan ne?” Profesori u ishte përgjigjur kësodore

Vazhdo leximin!

E Mërkurë, 14 Mars 2012, 20:40

Kombet e Bashkuara: “Komedia Hyjnore” të hiqet nga shkollat, fyen Muhamedin a.s

Komedia Hyjnore ironizon të gjitha fetë monoteiste, si krishtërimin ashtu dhe islamin.

Vazhdo leximin!

E Mërkurë, 14 Mars 2012, 19:45

“Logos – A” sjell 55 më të mirat e fjalës së shkruar

Gezata KOHA, Maqedoni

Vazhdo leximin!

E Enjte, 10 Nëntor 2011, 20:21

Vjena – çerdhja e vehabistëve në Evropë!

Kryeqendra austriake konsiderohet si një nga qendrat për kultivimin dhe promovimin e vehabizmit në mesin e diasporës të fesë islame.

Vazhdo leximin!

E Dielë, 30 Tetor 2011, 11:02

AMERIKANI MEKSIKAN ZBULOI TË VËRTETËN E ISLAMIT

Quhem Ali. Jam 29 vjecar dhe kam lindur në Meksikë.

Vazhdo leximin!

E Dielë, 19 Qërshor 2011, 06:15

Pritet fitorja e AKP-së së Erdoganit

Të dielen në Turqi do të votohet për parlamentin e ri. Sipas të gjitha sondazheve fituese do të jetë përsëri AKP-ja e kryeministrit Erdogan

Vazhdo leximin!

E Enjte, 9 Qërshor 2011, 06:29

ÇELET NË TIRANË UNIVERSITETI “BEDËR”

Njoftim për Media

Vazhdo leximin!

E Mërkurë, 6 Prill 2011, 18:15

RSS per kategorine Lajme Shfletuesi i Kur'anit

  • RSS per kategorine Lajme