TURQIA E PARA NË SHKENCË

TURQIA E PARA NË SHKENCË

Brenda 8 viteve të fundit Turqia arriti të rrit numrin e shkencëtarëve për 107% dhe kështu u radhit e para në Evropë për nga rritja e numrit të shkencëtarëve.

Vazhdo leximin!

E Hënë, 9 Gusht 2010, 13:44

U shënua dhjetëvjetori i FRI-së

“Dhjetë vite në shërbim të shoqërisë” ishte motoja që rrinte si mbishkrim

Vazhdo leximin!

E Premte, 9 Korrik 2010, 19:57

Erdogani: Nuk do t'i kthejme krahet Kudsit

Erdogani tha se sulmi izraelit kunder Flotes se Lirise ne ujerat nderkombetare te Detit Mesdhe "tregon pasigurine dhe traumen neper te cilen po kalon qeveria izraelite".

Vazhdo leximin!

E Shtunë, 5 Qërshor 2010, 10:00

Izraeli ka nevojë për Turqinë dhe jo anasjelltas

Në Izrael janë ngritur zërat, posaçërisht pas sulmit ndaj flotës me anije që bartnin ndihma, duke kërkuar ndëshkimin e Turqisë dhe ndërprerjen e bashkëpunimit ekonomik me te. Ata konsiderojnë se Turqia sot udhëhiqet nga partia e drejtësisë dhe zhvillim e cila po ndjek një politikë armiqësore kundër Tel Aviv.

Vazhdo leximin!

E Shtunë, 5 Qërshor 2010, 06:33

DEKLARATË E LIGËS SË DIJETARËVE MUSLIMANË PËRKITAZI ME SULMIN ÇIFUT MBI KARVANIN E ANIJEVE TË LIRISË

17 Xhumadel Ahireh 1431
31/5/2010

“وَلَا يَحِيقُ الْمَكْرُ السَّيِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ
...por dredhia e keqe nuk godit tjetër vetëm ata që kurdisën...” Fatir, 43.

Vazhdo leximin!

E Enjte, 3 Qërshor 2010, 10:48

Konferenca islamike miraton rezolute per Kosoven

Në seancën përmbyllëse të Ministerialit të Organizatës së Konferencës Islamike, mbajtur në Dushanbe të Taxhikistanit, është miratuar Rezoluta mbi Situatën në Kosovë.

Vazhdo leximin!

E Hënë, 31 Maj 2010, 19:59

Një promovim që solli frymëzim...

Në Prishtinë, u promovue kompleti: “Nexhat Ibrahimi vepra 1-10”,
i cili ka ka 4466 faqe, botuar nga Shtëpia Botuese “LOGOS-A”.

Vazhdo leximin!

E Dielë, 30 Maj 2010, 10:38Shkruan: Mexhid YVEJSI

Promovohet kompleti “Nexhat Ibrahimi – vepra 1-10”

Në fjalën përshëndetëse, Myftiu i Kosovës, Mr. Naim ef. Tërnava, shpalosi disa momente nga jeta dhe veprimtaria shkencore e Nexhat Ibrahimit. Ai, duke përmendur vështirësitë e veprimtarisë intelektuale fetare dhe kombëtare në sistemin komunist, tha se dashuria për fenë dhe për atdheun, Nexhatin e bënë që të sakrifikojë shumë.

Vazhdo leximin!

E Dielë, 30 Maj 2010, 06:48Shkruan: Blerim Halili

PROMOVIM

Promovimi i kompletit “Nexhat Ibrahimi vepra 1-10” , të botuar nga Shtëpia botuese “LOGOS –A”.

Vazhdo leximin!

E Martë, 25 Maj 2010, 18:18

Tribune islame

25 vjetori i përkthimit të pare te plote te Kur’anit në gjuhën shqipe
30 prill 2010, 20. h ne Prizren

Vazhdo leximin!

E Mërkurë, 28 Prill 2010, 21:02

RSS per kategorine Lajme Shfletuesi i Kur'anit

  • RSS per kategorine Lajme