Le tė jetė nga ju njė grup qė  thėrret nė atė qė ėshtė e dobishme, urdhėron pėr punė tė mbara dhe ndalon nga e keqja

Biblioteka Autoriale 

 

 

 

 

Gati

Dyzet Hadithe dhe shtojca e Ibn Rexhebit - Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

El-Fikh'ul-Ekber Imam Ebu Hanifeh - Pėrkthim dhe koment Nexhat Ibrahimi

Gati

Akaidi islam sipas Imam en-Nesefiut Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

Imami dhe xhemati Nexhat Ibrahimi

Gati

Islami nė trojet Iliro-Shqiptare gjatė shekujve Nexhat Ibrahimi

Gati

Prej dyshimit deri nė besim Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

Hyrje nė shkencėn e hadithit Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

Shėrimi i shpirtrave Pėrkthim Naxhi Ibrahimi & Nexhat Ibrahimi

Gati

Rijadus-salihin Pėrkthim me bashkėpunėtorė

Gati

Halifėt besimdrejtė Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

Deklarata Islame Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

All-llahu xh.sh.  Nexhat Ibrahimi

Gati

Dialogu me Mikun Ateist Pėrkthim Mustafa Mahmud

Gati

Hyrje nė shkencėn e tefisirt Pėrkthim Nexhat Ibrahimi

Gati

Agjerimi i Ramazanit Pėrkthim Dr. Muhammed Abdullah DRAZ

Dimensione kur'anore Nexhat Ibrahimi

Aspekte tė marrėdhėnieve islamo-kristiane nė Mesjetė Nexhat Ibrahimi

Islami dhe kriza e identitetit Nexhat Ibrahimi

Si shkruhet vepra shkencore Nexhat Ibrahimi

Ripėrtėritja e mendimit fetar nė islam - Nexhat Ibrahimi

Kitabu-t-Tevhid - Nexhat Ibrahimi

Akaidi i Imam El-Maturidiut

Historia e pėrhapjes sė islamit Tomas W. Arnold

Rruga pėr nė Mekė Muhammed Asad

Prej dyshimit deri nė besim Dr. Mustafa MAHMUD

Kronologji e historisė islame dhe e popujve muslimanė nė botė Nexhat Ibrahimi

Historia e Filozofisė Islame Henry Corbin

Islami dhe muslimanėt nė tokat shqiptare dhe nė Ballkanin mesjetarr Nexhat Ibrahimi

Islami si provokim global - Nexhat Ibrahimi

Bazat e etikės Islame - Ahlaku Nexhat Ibrahimi