“A ėshtė vėrtetė e vėshtirė qė tė jemi tė mirė?”

Hutbe

Vazhdo leximin!

E Enjte, 28 Janar 2016, 20:25

Deri kur Islamin do ta merrni si armė me tė cilėn do t'i ndėrprisni lidhjet e kėtij Umeti?

Muslimanët të ndahen në grupe kundërshtare

Vazhdo leximin!

E Hėnė, 21 Dhjetor 2015, 21:30Shkruan: Muhammed Se'id Ramadan El-Buti

DISA FETVA NĖ LIDHJE ME BIRRAT ME ALKOOL DHE PA ALKOOL

E nëse në atë birrë ka alkool, qoftë edhe në sasi të paktë, atëherë pirja e saj është haram.

Vazhdo leximin!

E Dielė, 30 Gusht 2015, 15:51Shkruan: Ahmed El-Haxhi El-Kurdi El-Hanefi

Nata e Madhe e Kadrit

Muhammedi a.s., nëpërmjet gojës së Aishes r.a. thote: “O Allahu im, Ti je Falës. Ti e do faljen. Andaj falmë mua!”.

Vazhdo leximin!

E Martė, 14 Korrik 2015, 08:49Shkruan: Shkruan: Mr. Rejhan Neziri, Zvicër

Kush ėshtė sot nė Bedėr ???

O Zoti ynë, në natën para Bedrit, ashtu siç u lut Pejgamberi savs në çadrën e tij: “Na ndihmoqë të ketë kush do të bëjë Ty sexhde në Tokë!, ne të lutemi, na ndihmo neve dhe na bashko që të jemi në gjendje të bëjmë sexhde në paqe. Amin!

Vazhdo leximin!

E Shtunė, 4 Korrik 2015, 17:28Shkruan: Izet ef. Čamdžić

MBI ZEKATIN

Qëllimi kryesor i institucionit të zekatit është shprehja e bindjes ndaj Allahut duke iu nënshtruar urdhrit të Tij me kryerjen e këtij ibadeti.

Vazhdo leximin!

E Enjte, 2 Korrik 2015, 17:23

Bota ka nevojė tė di mė shumė pėr Muhammedin a.s.

Falënderimet dhe lëvdatat më të mëdha janë për Allahun e Madhëruar, Zotin dhe Krijuesin e të gjitha botëve. Selami dhe përshëndetjet tona qofshin edhe për të Dërguarin e Allahut, Muhammedin Alejhisselam, mbi familjen e tij të madhe, mbi shokët e tij dhe mbi të gjithë ata që jetuan me të vërtetën në zemër.

Vazhdo leximin!

E Premte, 9 Janar 2015, 15:42Shkruan: Mehas Alija

BAJRAMSKA HUTBA - PORUKA REISU-L-ULEME

17. RAMAZAN - 1432./ SEPTEMBAR - 2011.

Vazhdo leximin!

E Shtunė, 19 Korrik 2014, 21:14Shkruan: DR. MUSTAFA CERIĆ

Me agjėrim ta ripėrtėrijmė qenien tonė

“O besimtarë. Ju është urdhëruar agjërimi ashtu si u ishte urdhëruar atyre para jush, që të mund të ruheni nga të këqijat dhe të arrini devotshmërin녔 (Bekare, 2: 183-184.)

Vazhdo leximin!

E Hėnė, 8 Korrik 2013, 07:46Shkruan: Mehas Alija

SHEN GJERGJI

Hutbe

http://www.kbi-vushtrri.com/shengjergji.html

Vazhdo leximin!

E Enjte, 2 Maj 2013, 19:20Shkruan: Sedat Islami

RSS per kategorine Lajme Shfletuesi i Kur'anit

  • RSS per kategorine Lajme