Illuminati! Kulti i syrit që sheh çdo gjë

shume elementa ne kete shkrim qe do te kerkojne nje sqarim ne detaje por si fillim po perqendrohem vetem tek Illuminati dhe me vone do mundohem te shtjelloj ato emra dhe faktore qe dalin per here te pare ne nje teme te tille.

 

1 Maji i vitit 1776 eshte data me e rendesishme per planet luciferiane per Rendin e Ri Boteror te Masoneve te Lire. Ne kete date nje jezuit obskurantist, profesor i te drejtes kanonike ne Universitetin e Ingolstadt ne Bavari, Adam Weishaupt krijoi nje organizate ose shoqeri sekrete te quajtur Ancient and Illuminated Seers of Bavaria qe me pak fjale do te thote Profetet e Lashte dhe te Ndricuar (ne kuptimin mendjendritur) Bavarez ose si term i shkurter nga anglishtja AISB[/b] Illuminati si doktrine u be nje perzjerje e sekreteve masonike (doktrina luciferiane), dhe disiplina mendore jezuite (Hatha Yoga). Nje element shume i rrezikshem ne filozofine e kesaj organizate dhe doktrines se saj eshte perdorimi shkencor i drogave, hashashi, per te prodhuar nje gjendje te iluminuar ose te ndricuar te mendjes  nje komponent qe lidhet direkt me binomin Knights Templar (Kaloresit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdheri i Vrasesve) qe daton vitin 1050 pas Krishtit. (Keto te dyja jane pjese te organizates masone, nje nga shkallet e hierarkise se saj qe do me duhet ti shpjegoj ne nje shkrim me poshte. Illuminimi eshte nje nga elementet me kryesor te Masoneve dhe levizjeve te tjera me karakter okult. Cdo kandidat i levizjes masone kerkon kete lloj ndricimi mendor dhe kjo gje i premtohet. Sa me lart ngjitet ne hierarkine e levizjes aq me shume "ndricim" ai merr. Eshte per shkak te ketij objektivi "te ndricimimt" qe ka kjo shoqeri, pra Masonet, qe AISB u be i njohur nga te gjithe si Illuminati. Termi Illuminati eshte shumesi i fjales latine illuminatus qe do te thote DIKUSH QE ESHTE I NDRICUAR dhe ne rastin konkret ka parasysh dike qe ka marre bollekun dhe forcen e mendimit te Masonve te Lire ose sic njihet rendom ne ambientet e ndryshme sot Freemasonry. Teknikisht nje Illuminati eshte nje Master Mason qe ka perftuar gjithe njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli i tij i reputacionit apo dhe hierarkise e kalon ate te grades 32 madje edhe 33. (Keto jane gradat me te larta ne Masonery dhe qe te arrish aty duhet perkushtim, pergatitje dhe dedikim absolut.

 

Ja ne cfare nivelesh shtrihen Illuminati

 

Njerez qe arrijne nivele te tilla njihen si Mjeshtra te Mjeshtrave te Tempullit dhe pervec emrit Illuminati njihen ndryshe edhe si:

 

#The Society of the Elect # Great White Brotherhood # Argenteum Astrum (Silver Star) # Order of One # Torch-bearers # Invisible College # Custodians of the Plan # The Lords of Compassion # Guardians of the Grail # Society of Illumined Minds # World Mind # Council of Masters # Hesychasts # Order of the Perfectibilists # The Council of All Beings # Wisemen # Invisible Order # Secret Brotherhood # The Brain Trust # Crusaders of the Green Cross # Seekers on the Threshold # Masters of Wisdom # The Hierarchy # Council of Nine # Fraternitas Saturni # Hermetic Brotherhood of Light # All Souls Group (spo e quaj te nevojshme perkthimin e ketyre emrave sepse jane te thjeshte per tu kuptuar edhe nga ata qe skane njohuri ne anglisht.

 

Deri ketu nuk ka asgje te vecante qe mund te krijoje ndonje pershtypje apo ndjenje paniku per ate qe degjon Illuminatin per here te pare. Por ja kush jane strukturat e Illuminatit dhe ku shtrihen ato:

 

Bankat dhe Grupi Monetar 1- Bankat Nderkombetare Qendrore 2- Bankat Qendrore 3- Fondi Monetar Nderkombetar 4- Banka Boterore 5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave 6- Banka Boterore e Kursimeve 7- Korporatat Shumekombeshe 8- Fondacionet

 

Grupet e Shoqerive Sekrete # Freemasonry # Skull & Bones # Grand Orient Lodge # Grand Alpina Lodge # Knights Templar # Royal Order of the Garter # Priory De Sion # Rosicrucians (Edhe ketu e quajta me vend qe te mos i perktheja emrat sepse keto jane emrat qe njihen sot ne te gjthe boten.

 

Grupet Politike 1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes 2- Kombet e Bashkuara 3- Bilderbergers 4- Komisioni Trilateral 5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte 6- Klubi i Romes 7- Instituti Aspen 8- Korija Bohemiane 9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj) 10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

 

Grupet e Inteligjences # CIA # KGB # British Intelligence # Mafia/Krimi i Organizuar # Kartelet e Droges # Interpol # Partite Komuniste

 

Grupet Fetare 1- Keshilli Boteror i Kishave 2- Keshilli Kombetar i Kishave 3- Parlamenti Boteror i Feve 4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM) 5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age 6- Protestantet Liberal Te Denominuar 7- Unity Church 8- Unitarian / Universalist Church Baha'i 9- Tempulli i Kuptimit

 

Grupet qe merren me edukimin # UNESCO # World Peace Groups # Planetary Congress # World Constitution and Parliamentary Assoc. # Environmental Groups # Lucis Trust # World Goodwill # World Union # Esalen Institute # Media Establishment

 

Illuminati quhet ndryshe dhe Vellazeria e fshehte ose The Secret Brotherhood.

 

Elita e kesaj organizate mbi organizatat, ne pjesen me te madhe kane lindur e tille. Pra jane femije te ish-elites dhe prinderit e tyre kane qene masone, sick kane qene gjysherit dhe stergjysherit. Ja si eshte shprehur nje nga kreret e Masonve, i gradës me te larte: Eksistojme sot ne kete bote sic kemi ekzistuar prej mijera vjetesh, nje trup i ndriçuar humanesh te gjithe se bashku ne ate qe mundt e quhet Urdheri i Kalvarit. Perbehet nga ata te cilet me forcen e mendimit dhe ate shpirterore kane arritur te gjejne fatin e fshehte te ketij qyteterimi. E ardhmja e ketij fati sekret eshte nje Rend Boteror i drejtuar nga nje Mbret me fuqi te mbinatyrshme. Ky mbret i ardhshem do jete nje pasardhes i denje dhe pjestar i Urdherit te Illuminati, qenie e denje dhe qe i perket nje familje heronjsh te qenies njerezore. Manly P. Hall 33° Mason

 

Po e nderpres kete shkrim ketu per ta vazhduar me pas sepse eshte shume i gjate dhe ka elementa te shumte qe duhen shpjeguar me detaje ne menyre qe te behet i kuptueshem per ate qe skane njohuri te mjaftueshme ose qe e degjojne per here te pare. Sa per tju mbajtur me ne korrent  te ngjarjeve, prej disa kohesh qarkullon termi NWO ose New World Order ose Rendi i Ri Boteror qe ne menyre paksa te mekur eshte permendur nga media zyrtare dhe qe ka filluar te kundershtohet haptazi ne qarqet progresive, shkencore, politike dhe sociale. Hapat e para te ketij NWO jane stabilizuar me krijimin e bashkimit Europian dhe synimi eshte qe te shtrihet ne te gjithe boten. Mbase ju kujtohen protestat e fuqishme ne Gjermani para disa muajve gjate mbledhjes se bere nga Bilderbergers ku pati edhe te demtuar nga demonstruesit. Bilderbergers  jane nga grupimet me te fuqishme ekonomike sot ne bote, qe disponojne mjete financiare dhe politike kaq te pamasa sa mund te rrezojne ne gjunje cdo lloj qeverie brenda 24 oreve. Per ta mbyllur pjesen e pare te ketij shkrimi dua te shtoj qe familja Bush eshte nje pjestare e Masonve, madje e Freemasonry. Vete George Bush i riu dhe i vjetri  jane pjestare te njeres nga gradat e freemasonry Skull & Bones dhe po i tille eshte dhe ish kandidati per president John Carry. Me poshte po postoj foton e Adam Wieshaupt dhe simbolin e Illuminatit qe quhet ndryshe edhe The Cult Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry. Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $ amerikan i vene aty nga njeri prej masonve qe fatkeqesisht s’me kujtohet si emer.

Fotografitë e Bashkëngjitura

 

 Eroll Velija marr nga libri:"Rendi i ri Boteror"



 

piramida...kulti i syrit qe sheh çdo gje

 

Iluminati ose nemri satanik
666

 

 

i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $ amerikan

RSS per kategorine Lajme Shfletuesi i Kur'anit

  • RSS per kategorine Lajme