NERVOZIZMI MUSLIMAN ME SAUDINË

Dhe Baroni kthehet ne vendin e tij pas 1 viti. Por sherbetoret e tij ne kete 1 vit, kishin vepruar ne menyre te ndryshme me pasurine e tij. Sherbetori A, e kishte marre floririn e te zotit dhe e kishte groposur. B-ja e kishte leshuar me qera dhe tashme kishte 2 copa floriri. Kurse C-ja kishte bere vete biznes me floririn e te zotit dhe tashme ishte bere shume i pasur.

Baroni, qe e shfrytezoi te gjithe kete kohe per te njohur sherbetoret e tij, pergezoi B dhe C-ne, por e perjashtoi A-ne qe nuk diti sesi ta shfrytezoje rastin qe ai i la ne dore, por perkundrazi e groposi floririn ne bahce dhe humbi ate qe mund te fitonte si te tjeret.


* Sauditet pa historine


Ne kete bote kam patur rastin qe te takoj shume musliman te devotshem nga vende te ndryshme te botes. Arab, Pakistaneze, Indiane, Boshniake, Iraniane, Turq, Malajziane, Indoneziane, Palestineze, Filipinas, Amerikane etj etj. Por nje gje qe me ka lene pershtypje tek te gjithe qe kam njohur ka qene ajo se kur dikush flet per Arabte e Gjirit Persik, te gjithe jane ne konsensus se ata jane ne pergjithesi IDIOTE. Arabet e Gjirit idiote? Si eshte e mundur?

Jo. Njerezit qe me kane shprehur ankthin e tyre anti-saudito-kuvaitian-kataras etj nuk kane patur per qellim qe te ulin Arabet. Arabet jane komb i dashur. Profeti a.s. ishte Arab. Kurani eshte ne gjuhen Arabe. 2 haramet e shenjta jane ne Arabi. Edhe pse Profeti a.s. ka thene se nuk ka dallim mes Arabit dhe jo-Arabit, serisht Arabet jane per Muslimanet ashtu sic jane Cifutet per Protestantet - ne nje fare menyre.

Por besoj se te gjithe ne e kemi akoma te qarte ne mendje sesi perpara pak javesh vellezerit tane te dashur Arab - Palestineze u varrosen te gjalle ne Xhenin dhe ne mbare Palestinen. Cdo njeri i ketij globi, qofte Musliman, Kristjan, Hindu, i pafe etj e pa sesi populli peng i Palestines u vra dhe u pre nga Zionistet internacional me gjakftohtesine me te madhe. Dhe perballe ketyre krimesh barbare ishte vetem bota Evropjane Kristjane ajo qe coi zerat e saj dhe shi-itet 'dalale' te Iranit. Lideret e korruptuar Arab me ne krye krye-bastarded Saudite, ne nje kohe kur Mullahet e Iranit benin thirrje per lufte dhe embargo kunder Zionizmit internacional, siguronin boset e Uashingtonit se SAUDITET NGELESHIN ZAGARE TE BETUAR te ZIONIZMIT, qe nuk do e prisnin per asnje moment NAFTEN ndaj vampireve Palestine-ngrenes.

Pa hyre ne histori dhe te eksplorojme dobiclleqet qe historia e NAKABASE Islame morri nga tradhetite Saudite - Sherif Huseinase kunder Osmaneve, prezenca e Princ Abdullahut ne Teksas te Bushi perpara pak ditesh vertetoi ate qe mijera fjale nuk e vertetojne dot. Sauditet ngelen kelyshe te betuar te imperializmit Amerikan ne Lindjen eMesme. ATA dhe ZIONIZMI Izraelit jane 2 KEMBET e mallkimit qe bota Muslimane kane sot. Ndersa Zionistet drejtojne makinen Imperialiste Amerikane mbi boten Islame, SAUDITET ne KOLONINE AMERIKANE "ARABI SAUDITE" i kane dhene BAZA dhe NAFTE Zionizmit Perendimor qe te vrase e prese femite e Irakut, Iranit etj.

Sic Israel Shamiri tha perpara pak javesh ne Kuala Lumpur, pa bazat Saudite dhe Omaneze, lindja e Mesme eshte e lirenga terrori Zionist. Por Sauditet ngelen zagare te betuar te Anglo-Saksoneve. Zagarlleku i tyre i ulet u vertetua shume qarte perpara pak javesh kur Abdullahi shkoi perpara Bushit, si kelysh qeni me pantallona te zgidhura duke i lepire cizmet bosit te tij Kaubojs e duke i thene: O Bush, ule pak masakren mbi Palestinen, pse perndryshe ne zagareve te tu do te na hiki koka.

Ekzistenca e ketyre liderish zagar ne Lindjen e Mesme, qejane shume larg PATRIOTIT TE MADH ISLAM, Sauditit Malik Faisal jane faktori kryesor qe Palestina eshte nen roberi sot. Me prapambetjen teknologjike qe bota jone ka sot, pas 30 vjetesh kur Petroli Saudit te perfundoje, bijte e nenave Palestineze kane per tu groposur te gjalle ne Palestine si ne Xhenin perpara pak javesh. Petroli i sotem Saudit, qe nuk perdoret nga kukullat e Amerikes per Palestinen jane arma e fundit e Xhamise Al-Aksa.

* NERVOZIZMI MUSLIMAN ME SAUDINE qendron tamam si ai i shembullit te Baronit me lart me sherbetoret e tij. Ne vitet 1980 Sauditet zoteronin miliona nga petrodollaret qe Zoti i madh iua dha atyre. Por ata pervecse qe bene PUNE TE DOBISHME ne Daua Islame, pune qe solli edhe problemet e saja sektare me ne ne Ballkan, e humben trenin e kohes. Sot Sauditet jane vone. Vendi i tyre eshte i pazhvilluar. Ata humben rastin qe ta kthenin boten Islame ne nje avanguard te botes, por i shpenzuan milionat e tyre, tamam si magjypi, neper kabarete e Evropes dhe duke u bere konsumator nr.1 te Amerikes dhe Evropes. Dhe tani pas 11 Shtatorit kur Amerika po iu jep shkelma by..ve, ata po vine neper Malajzi dhe i luten Mahatirit qe tiu mbaje milionat e tyre neper bankat lokale ne menyre qe te mos ia bllokoje Amerika.

Primitiviteti Saudit, moskapja e momentit historik dhe shansit qe Allahu iu dha atyre ne vitet 1980, dhe shperdorimi i ketij amaneti i ben Muslimanet nervoze.

Tamam si ai sherbetori qe i groposi parate nen dhe, Sauditet bene edhe me keq. Ata jo vetem qe nuk i groposen parate, por si nje femije i keq i shpenzuan ato lart e poshte, duke e lene vendin e pazhvilluar. Ne Meke ne Haxhin e 1998 kur une isha, nuk kishte as rruge!

Kam patur shume raste qe te njoh Sheikhlere Beduine Arab. Pervec krenarise dhe dashurise beduine, ata nuk kane asgje tjeter me vlere. Vuajne nga injoranca dhe nga miti i njeriut te bardhe-kristjan. Mbaj mend perpara ca kohesh kur po beja nje homepage per nje kompani nga Emiratet Arabe ketu ne Kuala Lumpur sesi Sheikhu i kompanise nga Emiratet po i gerthiste drejtorit te saj per projektin duke i thene se nje gje te tille e bejne vetem Evropjanet. Dhe Drejtori im buzagaz i tregoi me dore nga une sheikhut idiot - shembullin e njeriu superior Evropjan.

Ky eshte Arabi Saudit, Emiratasi etj i Gjirit Persik te sotshem. Nje krijese barkaluce dhe idiote, e mbushur me petrodollare, qe ne vend te trurit ka qurre. Une kam turp te identifikohem me ata. Po une kam qejf qe te identifikohem me Malajsit, Turqit, Indonezianet, Pakistanezet, apo qofte edhe me mafiozet tane Shqiptare qe kalojne Bangladeshe e Kurd nga Vlora per ne Brindisi e ne Evrope. Palestinen e pushtuar gjate Kryqezatave te Pape Urbanit II, e cliroi nje fshatar Kurd, me emrin Salahudin Al-Ajubi. Ai nuk ishte bir petrodollari, por fshatar i vuajtur si bota Muslimane jo-Saudite sot.

PER SAUDOFILET E KESAJ LISTE KERKOJ FALJE PER NDJENJAT E MIA EKSTREME! ME KRITIKONI JU LUTEM ME FETVA SHEJLERESH
PETRODOLLARI ...

RSS per kategorine Lajme Shfletuesi i Kur'anit

  • RSS per kategorine Lajme