Vjena – çerdhja e vehabistëve në Evropë!

Kryeqendra austriake konsiderohet si një nga qendrat për kultivimin dhe promovimin e vehabizmit në mesin e diasporës të fesë islame.

Vazhdo leximin!

E Dielë, 30 Tetor 2011, 11:02

AMERIKANI MEKSIKAN ZBULOI TË VËRTETËN E ISLAMIT

Quhem Ali. Jam 29 vjecar dhe kam lindur në Meksikë.

Vazhdo leximin!

E Dielë, 19 Qërshor 2011, 06:15

Pritet fitorja e AKP-së së Erdoganit

Të dielen në Turqi do të votohet për parlamentin e ri. Sipas të gjitha sondazheve fituese do të jetë përsëri AKP-ja e kryeministrit Erdogan

Vazhdo leximin!

E Enjte, 9 Qërshor 2011, 06:29

ÇELET NË TIRANË UNIVERSITETI “BEDËR”

Njoftim për Media

Vazhdo leximin!

E Mërkurë, 6 Prill 2011, 18:15

KONSPIRACIONI, SI SHPETOI EMINEMI NGA ILUMINATET

Sot fillon bashkëpunimi jonë me gazetën Standard. Të shpjegohemi : meqë kjo gazetë, që interesohet për kulturë po aq sa ne, aq saqë për kulturën na merr edhe artikujt sepse kultura është e tillë, nuk pyet, për pasion shkelet edhe ligji, kemi menduar që, edhe ne, në emër të kulturës, të marrim artikujt e tyre më të mirë. Fillojmë me këtë artikull të denjë per Pulitzer, që bën një analizë muzikore-politike-danbrowniane të Eminem. Nga Gazeta Standard

Vazhdo leximin!

E Martë, 15 Mars 2011, 06:07

Protestat në Libi – shumë të vrarë

Demonstruesit kërkojnë largimin e Gadafit

Vazhdo leximin!

E Hënë, 21 Shkurt 2011, 06:31

U ZHVILLUA JAVA KULTURORE E LOGOS-it

ME RASTIN E 20-VJETORIT TË AKTIVITETIT TË SAJ
~ REPORTAZH ~

Vazhdo leximin!

E Dielë, 6 Shkurt 2011, 08:25Shkruan: Ermal BEGA

Islamizimi i Britanisë, numër rekord njerëzish përqafojnë fenë Islame

Investigimi i “Independent”: Ja pse britanikët po kthehen në myslimanë

Vazhdo leximin!

E Enjte, 6 Janar 2011, 09:56Shkruan: Jola Pashollari

Ne Roterdam u hap xhamia me e madhe ne Evrope

Xhamia me e madhe ne Evropen perendimore

Vazhdo leximin!

E Shtunë, 18 Dhjetor 2010, 22:29

Kush ishte Hafiz Harun Aliu?

U lind më 20 maj të vitit 1971 në lagjen Hasanbegtë Shkupit. Shkollën fillore e kreu në vendlindje ndërsa shkollën e mesme Damask tëSirisë. Ka vazhduar Fakultetin e Historisë në Universitetin e Tetovës, i cili në kohën sastudioi dhe diplomoi nuk ishte i njohur nga shteti.

Vazhdo leximin!

E Mërkurë, 10 Nëntor 2010, 17:12

RSS per kategorine Lajme Shfletuesi i Kur'anit

  • RSS per kategorine Lajme